Farby do włosów naturalne – działanie oraz właściwości

Trwałość i bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że farbowanie włosów kojarzy się nam z ostrym zapachem amoniaku oraz także długimi godzinami, które spędzamy w salonie fryzjerskim. Niestety dla wielu osób oznacza to włosy zniszczone, matowe oraz z czasem nieestetyczne odrosty. Farby konwencjonalne, chociaż efektowne oraz trwałe są niekorzystne dla zdrowia oraz nie ekologiczne. Jednak do wyboru mamy także niesamowitą farbę. Jest to naturalna farba do włosów (https://www.bee.pl/9473-inne-henny-i-naturalne-farby). Jest może nieco mniej trwała, ale jest za to nieinwazyjna, a wręcz ma działania pielęgnacyjne. Zapoznajmy się z tymi farbami nieco bliżej, ponieważ zapowiada się naprawdę świetnie.

Naturalne farby do włosów uchodzą niestety w opinii publicznej jako nietrwałe farby. Czy tak jest? Nie do końca. Bowiem naprawdę możemy trafić na produkty, które są genialne pod każdym względem. Znajdziemy takie, które idealnie pokryją nasze siwe włosy oraz pozwolą na odmienienie kolory. Produktów o wysokiej jakości jest coraz więcej. Niestety trwałe farby bardzo niszą włosy i to już niezależnie od pielęgnacji podjętej. Zdrowie włosów w tej sytuacji jest więc ceną za kolor niezmywalny. Niestety, aby ten się utrzymywał na włosach, chemiczne substancje zastąpić muszą nasze barwniki naturalne.

Jak działają naturalne farby?

Farby, które są oparte na roślinnych barwnikach nie tylko nie wypłukują z naszych włosów pigmentów naturalnych, ale także chronią je przed ich utratą. Jest to zasługa składników naturalnych oraz także roślinnych dodatków. Mowa tutaj o olejach oraz ekstraktach. Dlatego właśnie nazywamy je roślinnymi farbami czy też farbami ziołowymi. Składy naturalnych farb są bardzo proste oraz także bardzo krótkie. W niektórych z nich jako barwiący środek jest obecna na przykład henna. Jak wiemy zawierają one barwniki dodatkowe. Henna działa odwrotnie co do samych prekursorów barwników. Zmienia po tym kolor, jak do włosów wnika razem z kreatyną. Henna odżywia włosy, a więc po farbowaniu są one mocne oraz lśniące. Ziołowe farby zawierają również pielęgnujące składniki, które zapobiegają wypadaniu włosów, utracie wilgoci, a nawet spowalniają postępowanie siwizny. Jeśli stawiamy na bezpieczeństwo, to powinniśmy jak najbardziej stawiać na naturalne farby. Naprawdę pięknie odmieniają nasze włosy, a do tego ich nie niszczą. Jest to dodatkowy ich atut. Co jak co, ale każda kobieta powinna mieć to na uwadze. Dzięki temu nie tylko mamy piękne włosy, ale także zdrowe. Jest to bardzo ważne.

Ludzie zdjęcie utworzone przez halayalex - pl.freepik.com