Jak farbowanie włosów to tylko z naturalnymi farbami włosów

Zalety farb naturalnych do włosów

Tradycyjne oraz naturalne sposoby farbowania włosów zdobywają coraz to większe uznanie. Koloryzacja metodami domowymi przy użyciu farb ziołowych jest rozwiązaniem idealnym dla osób, które są nadwrażliwe na chemiczne alergeny, kobiet w ciąży, osób cierpiących na choroby różnorakie, siwowłosych oraz także osób, które chcą dbać o środowisko naturalne.

Warto zapoznać się dokładnie z naturalnymi metodami koloryzacji. Naprawdę naturalna farba do włosów zdobywa coraz to większe uznanie.

Na pewno pigmenty, które są zawarte w ziołowych farbach nie niszczą nam osłonki włosa. Barwnik, który się w nich znajduje przenika do włosowej kory. Łączy się tam z pigmentem naturalnym oraz także keratynowymi włóknami. Wszystko jest zachowane w dobrej kondycji.

W połączeniu z kolorem naturalnych włosów, ziołowe farby pomogą nam stworzyć odcień niepowtarzalny. W efekcie współpracy roślinnych pigmentów z pigmentem naturalnych uzyskujemy bardzo unikatowy kolorystyczny efekt. W dużej mierze zależy on od rodzaju naszych włosów, ich wyjściowego koloru oraz także stopnia siwizny. Podczas farbowania siwych włosów ziołowymi preparatami dochodzi do reakcji niepowtarzalnych, stosowanie koloryzacji tego typu sprzyja bezpiecznym eksperymentom z kolorami. Jest to w pełni naturalny oraz bezpieczny sposób na przyciemnienie czy też rozjaśnienie włosów.

Jak stosować farby naturalne do włosów?

Farby naturalne na pewno wymagają trzymania o wiele dłuższego na włosach od farb chemicznych. Aby móc osiągnąć efekt kolorystyczny optymalny, ziołowe preparaty należy trzymać na włosach przez przynajmniej jedną godzinę. Możemy spróbować skrócić czy też wydłużyć czas ten, aby uzyskać pożądany odcień oraz także głębię koloru. Po nałożeniu odpowiedniego preparatu założyć należy na włosy czepek plastikowy lub też je owinąć folią bądź ręcznikiem. Chodzi o to, aby w czasie oczekiwania na wchłonięcie się farby było można zająć się innego rodzaju sprawami.

A jak długo się utrzymuje kolor? Ziołowe farby nie wymagają tak częstych aplikacji, jak chemiczne preparaty. Pigmenty ziołowych farb przynoszą efekt o wiele trwalszy, aniżeli mogliśmy się spodziewać. Zanim kolor zmyje się, to średnio upływa od czterech do sześciu tygodni. Wszystko jest zależne od szybkości wzrostu oraz także różnicy w samej barwie odrostów. Niektórym kobietom się udaje przedłużyć przerwy pomiędzy samymi farbowaniami. Jest to już oczywiście kwestia indywidualna.

Kobieta zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com